News

Najbogatsi muzycy 2019 roku

Nr 1 - Taylor Swift

Na zaszczytnym pierwszym miejscu w rankingu "Forbes" znalazła się piosenkarka Taylor Swift - z imponującym wynikiem 185 milionów dolarów. Artystka dała o sobie znać w wieku 14 lat, a od roku 2006 regularnie wydaje płyty solowe i nawiązuje ciekawe kolaboracje muzyczne. Rok 2019 był dla premiery jej kolejnego krążka "Lover" czasem sukcesu - w ciągu jednego dnia sprzedał się w ilości blisko 180 tysięcy egzemplarzy tylko poprzez platformę Apple Music. Warto wspomnieć, że poza pisaniem piosenek Taylor Swift spełnia się także w roli aktorki.

Nr 2 - Kanye West

Miejsce drugie należy do ikony biznesu i popkultury ostatnich lat. Kanye West, bo o nim mowa, zgromadził w ubiegłym roku majątek w wysokości 150 milionów dolarów. Poza produkcją muzyki, West zarabia również jako projektant mody. Rok 2019, poza licznymi trasami koncertowymi, okazał się też dla rapera kolejnym sukcesem płytowym. "Jesus is King" znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów Billboard 200, Top Albumów R&B/Hip-Hop, Top Albumów Rapowych, Top Albumów Chrześcijańskich i Top Albumów Gospel.

Nr 3 - Ed Sheeran

Podium pod względem osiągniętych zysków zamknął brytyjski piosenkarz, producent muzyczny i aktor Ed Sheeran z dorobkiem 110 milionów dolarów. Do osiągnięcia takiego wyniku przyczyniła się z pewnością premiera jego czwartej, studyjnej płyty "No.6 Collaborations Project". Jak sama nazwa wskazuje, na płycie pojawili się gościnnie znani muzycy, m.in.: Justin Bieber, Khalid, Bruno Mars czy Chris Stapleton.

Nr 4 - The Eagles

Na pozycji czwartej z wynikiem 100 milionów dolarów uplasował się zespół The Eagles. Jest to nie lada osiągnięcie, biorąc pod uwagę fakt, że grupa debiutowała w latach 70. ubiegłego wieku. Ich ostatnia płyta  to "Long Road out of Eden" z roku 2007, jednak koncerty "Orłów" nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem fanów. Apetyt na zobaczenie idoli na żywo mógł zaostrzyć fakt, że w 2016 roku zespół zawiesił działalność, aby powrócić na scenę po rocznej przerwie.

Nr 5 - Elton John

Pierwszą piątkę zamyka kolejny weteran muzycznego, światowego rynku - Elton John, którego wysokość zarobków osiągnęła w zeszłym roku 84 milionów dolarów. Jak widać, mimo przejścia na emeryturę, którą artysta ogłosił w 2018 roku, jego potężny dorobek wciąż procentuje i odzwierciedla się w osiąganych zyskach. Ubiegły rok był dla Eltona Johna niejako czasem wspomnień i autorefleksji. Oprócz tego, że wciąż koncertował w ramach swojej trasy pożegnalnej, to na ekrany kin wszedł "Rocketman", oparty na jego życiu. Piosenkarz podjął się również napisania autobiografii zatytułowanej "Me".

7 lutego 2020