Saturday, 24/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Złota Płyta dla formacji Patrycja Kamola Project

Złota Płyta dla formacji Patrycja Kamola Project

Cztery lata wspólnego jazzowego grania, kilkadziesiąt koncertów rocznie i promocja w strefie niezależnej albumu „Czekając na miłość”, pozwoliły legniczance – Patrycji Kamola odebrać z rąk organizatorów konkursu: „Płytowy Debiut 2016 Roku”, nagrodę w postaci Złotej Płyty.

 

– Jest to dla całego naszego zespołu ogromne wyróżnienie na które wspólnie pracujemy od ponad czterech lat – mówi Patrycja Kamola. Czasami mam wrażenie, że czuwa nad nami jakaś „opatrzność”, ponieważ swój pierwszy wspólny koncert zagraliśmy w 2013 roku w Auli Papieskiej Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Od tego momentu kroczymy nieprzerwanie ścieżką, ja to nazywam – „jazzu z ludzką twarzą”. Nasza muzyka jest melodyjna i podawana słuchaczom w przystępnej formie, a zespół Patrycja Kamola Project to oprócz mnie znakomici polscy muzycy jazzowi: Jarosław Dąbrowski – saksofon, Łukasz Kłos – trąbka i Paweł Lenar – fortepian, Janusz Lewandowski – kontrabas i Jarosław Marszałek – perkusja. W ostatnią sobotę w Klubie Muzycznym A’propos w Wałbrzychu otrzymaliśmy dwie nagrody: pierwsze miejsce w kategorii jazz, folk, etno i poezja oraz „Złotą Płytę” otrzymaną za sprzedaż albumu „Czekając na miłość”.

 

Konkurs „Płytowy Debiut 2016 Roku” jest artystyczną inicjatywą Dolnośląskiego Portalu Kulturalnego „Brzmienie M” i Wydawnictwa MEDIAMA we współpracy z wieloma niezależnymi wydawnictwami i instytucjami muzycznymi, odbywającą się pod Honorowym Patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Organizatorzy konkursu, w drodze eliminacji, zaprosili do jego udziału najlepsze zespoły debiutujące płytowo w ubiegłym roku na niezależnej scenie dolnośląskiej, opolskiej i lubuskiej. Imprezę poprowadził Dariusz Sosiński, aktor teatru w Kaliszu i znakomity oldskulowy prezenter muzyczny. Oprócz laureatów w poszczególnych kategoriach tego wieczoru wystąpił, jako „gość specjalny konkursu”, legendarna dolnośląska formacja THE LESS. Obecnie wraz z zespołem szykujemy już nowy materiał na płytę i przygotowujemy się na Koncert Finałowy w przyszłorocznej edycji tego konkursu, gdzie jako tegoroczny finalista zostaliśmy zaproszeni do koncertu laureatów w którym wystąpimy jako „gość specjalny koncertu”. Oprócz tego, wspólnie wraz zespołem w przyszłym roku obchodzić będziemy również nasz mały jubileusz – 5 lat istnienia formacji Patrycja Kamola Project oraz rocznicę; 10 lat mojej przygody na scenie wokalnej, dlatego przygotowujemy dla naszych słuchaczy wiele atrakcyjnych niespodzianek muzycznych – dodaje Patrycja Kamola.

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB