Thursday, 18/1/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich – Koncert Pasyjny

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich – Koncert Pasyjny

Najbliższy koncert w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich to muzyczna opowieść o męce i pasji Jezusa Chrystusa. Odbędzie się on 25 marca br. o godz. 19.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1a). Na koncert zapraszają organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

 

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Wykonawcami będą: Męski Kwartet Wokalny Triplum w składzie: Łukasz Du-lewicz – kontratenor, Szczepan Kosior – tenor, Maciej Michalik – baryton, kierownic-two artystyczne, Marcin Wróbel – bas (gościnnie), organista Tomasz Soczek. Triplum to grupa zafascynowana muzyką dawną i zabytkami literatury muzycznej – szczególnie polskiej. Ambicją młodych muzyków jest docieranie do zapomnianych tekstów utwo-rów pochodzących z okresu od Średniowiecza do Baroku, „odpominania” dawnej mu-zyki. Zespół składa się z absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i działa od 1998 roku. Kwartet koncertuje z programem a’capella w kraju i za granicą, na festi-walach muzyki kameralnej.

Narratorem koncertu na Wzgórzach Krzesławickich będzie aktor Teatru Ludowego Piotr Piecha. Rozważania opierać się będą na obrazie Chrystusa umęczonego z Całunu Turyńskiego. Rozważanie Męki Chrystusowej było zawsze i jest nadal jedną z najważniejszych dróg prowadzących ku rozwojowi duchowemu i uświęceniu. Tymczasem dla nas, ludzi XXI wieku, staje się ono coraz trudniejsze głównie ze względu na naszą słabość. Czy to nie po to, aby wesprzeć nas w tej słabości Opatrzność Boża zachowała właśnie dla naszej epoki odkrycie skarbu zawartego w Całunie Turyńskim? Całun Turyński z niezwykłą dokładnością potwierdza niewypowiedziane cierpienia Jezusa Chrystusa w czasie Jego Męki.

 

Scenariusz i kierownictwo artystyczne – Marek Walczak, organista kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

 

Sponsorem strategicznym cyklu jest Zakład Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB