Saturday, 24/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Finał konkursu Płytowy Debiut 2016 roku

Finał konkursu Płytowy Debiut 2016 roku

To będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów muzyki. W najbliższą sobotę o godzinie 19 00, na scenie w wałbrzyskim Klubie A’PROPOS, odbędzie się finał konkursu muzycznego „Płytowy Debiut 2016 Roku”. Bilety w cenie 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu koncertu, są jeszcze do nabycia w wałbrzyskim A’proposie.


Konkurs „Płytowy Debiut 2016 Roku” to artystyczna inicjatywa Dolnośląskiego Portalu Kulturalnego „Brzmienie M” i Niezależnego Wydawnictwa MEDIAMA we współpracy z wieloma niezależnymi wydawnictwami i instytucjami muzycznymi, odbywająca się pod Honorowym Patronatem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego. Jest to inicjatywa mająca na celu wyróżnienie artystów, zespołów i pojedynczych wykonawców reprezentujących różne style muzyczne, za ich twórczość, promocję artystyczną oraz sprzedaż ich debiutanckich płyt w 2016 roku. Organizatorzy konkursu, w drodze eliminacji konkursowej, zaprosili do jego udziału najlepsze w ubiegłym roku zespoły debiutujące płytowo na niezależnej scenie dolnośląskiej, opolskiej i lubuskiej.
W uroczystej Gali Finałowej, na scenie klubowej A’proposa, po weryfikacji kilkudziesięciu zgłoszonych uczestników Kapituła Konkursowa wybrała trzech  laureatów, reprezentujących swoje style muzyczne. Będą to: zespół punkowy DOBRA DOBRA ze Złotoryi, lubusko – dolnośląska formacja jazzowa Patrycja Kamola Project oraz wrocławski pop rockowy Grey Fruit.

 

Zwycięzcy konkursu „Płytowy Debiut 2016 Roku”, otrzymają nagrody i wyróżnienia przyznane im między innymi za promocję zespołu, sprzedaż swoich płyt w strefie niezależnej oraz ogólne walory artystyczne prezentowanego wydawnictwa muzycznego.
Imprezę poprowadzi Dariusz Sosiński, aktor teatru w Kaliszu, fan Jarocina i równocześnie uznany oldskulowy prezenter muzyczny. Oprócz laureatów w poszczególnych kategoriach tego wieczoru wystąpi, jako gość specjalny konkursu, reaktywowana po 23 latach legendarna formacja THE LESS reprezentująca nurt  Alternative/Cold, która w Wałbrzychu zagrała w ubiegłym wieku na koncercie z Closterkeller i Defektem Muzgó. Podczas imprezy do nabycia płyty laureatów!

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB