Saturday, 24/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa 119 z Wrocławia prosi o pomoc! Zrób zdjęcie i przyłącz się do ogólnopolskiej akcji „Ratujmy TSP 119”.

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa 119 z Wrocławia prosi o pomoc! Zrób zdjęcie i przyłącz się do ogólnopolskiej akcji „Ratujmy TSP 119”.

Od następnego roku szkolnego, TSP 119 we Wrocławiu, może przestać istnieć. To wina nowej reformy o szkolnictwie. Niestety, ale w całym zamieszaniu nikt nie dostrzega małych podopiecznych placówki, które bardzo boją się o swoją przyszłość. Prawdopodobieństwo zlikwidowania lub zdeprecjonowania do roli tzw. klas terapeutycznych w szkole masowej jest bardzo duże.

 

Terapeutyczna Szkoła Podstawowa 119 przy ulicy Bytomskiej we Wrocławiu prowadzi nauczanie dla uczniów, którzy mają trudności w nauce. Takich placówek w naszym kraju jest stosunkowo niewiele. We Wrocławiu jest ona jedyna. Trafiają do niej dzieci z całego miasta. Dysleksja, dysortografia, dyskalkulia i dysgrafia to tylko niektóre z trudności, z którymi borykają się mali uzniowie. TSP 119 – dzięki wyspecjalizowanej kadrze – nastawiona jest na całościową terapię, która obejmuje nie tylko naukę w klasie, ale również zajęcia świetlicowe, dodatkowe, wyjścia poza szkołę oraz dyżury na przerwach.

 

 

Zatem jeśli zależy Ci na dobru dzieci – włącz się do akcji organizowanej przez TSP 119. Polega ona na zrobieniu sobie zdjęcia z napisem: : #ratujmyTSP119, które następnie zamieszczamy na swoim profilu na Facebooku. Organizatorzy akcji przypominają o umieszczeniu hasz tangu na początku #.

 

Szczegóły akcji dostępne na fan page TSP119: klik.

 

 

 

TSP 119 we Wrocławiu od ponad 20 lat odnosi liczne sukcesu na polu terapeutyczno-edukacyjno-wychowawczym. Otrzymuje liczne rekomendacje od absolwentów oraz rodziców dzieci, które się w niej uczą. Pracownicy szkoły dokładają wszelkich starań, aby uczniowie czuli się w niej jak najlepiej. Dlatego nie pozwólmy, aby ta szkoła przestała istnieć. Walczmy o każde dziecko, które się w niej uczy i nie dopuśćmy do tego, aby TSP 119 została zlikwidowana, zamknięta lub połączona z inną placówką edukacyjną.

 

Zobacz film prezentujący pracę Terapeutycznej Szkoły Podstawowej Nr 119 we Wrocławiu!

 

Także nie bądź obojetny i przyłącz się do akcji!

 

 

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

2 komentarze

  1. Agnieszka Bacior

    Dziękujemy za zamieszczenie artykułu. Proszimy jednak o korektę. DYSLEKSJA zamiast DYSLEKCJA.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB