Friday, 23/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

O zawodzie net menedżera

O zawodzie net menedżera

Nawiązując do cyklu poradników o zawodzie menedżera muzycznego, chciałabym przedstawić Wam młodego człowieka, Krzysztofa Ustupskiego, który od kilku lat doskonali swoje umiejętności jako net menedżer gwiazd polskiej sceny muzycznej.

 

Jesteś bardzo młodą osobą, zdradzisz nam ile obecnie masz lat?

Mam 18 lat

 

Od kilku lat jesteś net menedżerem, możesz nam zdradzić skąd pomysł na promocję zespołów muzycznych w internecie?

Pomysł na promocję artystów sam nasunął się podczas moich wcześniejszych zainteresowań. Zawsze byłem blisko artystów,  poszerzałem swoje możliwości aż doszedłem do miejsca  w, którym obecnie jestem.

 

 

Wcześniej prowadziłeś blogi różnych zespołów muzycznych – sam tworzyłeś szaty graficzne i zarządzałeś ich treścią, czy dzięki temu nabyłeś cenne doświadczenie, które teraz jest Ci przydatne?

Tak to prawda, w przeszłości prowadziłem blog o zespole Sumptuastic oraz zespole Morfina, który w późniejszym czasie zastąpił oficjalną stronę zespołu. Dodatkowo prowadziłem również blog o gwiazdach polskiego show biznesu. Z perspektywy czasu muszę przyznać, że dało mi to spore doświadczenie, które mogę wykorzystać w obecnej pracy.

 

 

Obecnie współpracujesz z Gosią Andrzejewicz. Możesz nam zdradzić na czym polega Twoja praca?

Praca jaką wykonuję dla Gosi Andrzejewicz jest to głównie szeroko pojęta promocja internetowa, stały kontakt z mediami oraz pomoc w różnych pomysłach czy przedsięwzięciach.

 

Nie chciałbyś w przyszłości zostać prawdziwym menedżerem muzycznym, jeździć na koncerty, załatwiać występy w mediach, dbać o wizerunek zespołu, itp.? Dlaczego?

Owszem chciałbym w przyszłości zostać managerem, i mieć jeszcze większy wpływ na artystów niż dotychczas. Wydaje mi się, że już teraz byłbym w stanie podołać tym zadaniom, jednakże na chwilę obecną wolę wstrzymać się z takimi rzeczami i zdobyć wykształcenie w tym zawodzie, co z pewnością będzie mi potrzebne.

 

Sam wybierasz sobie zespoły, z którymi chcesz pracować, czy też, to właśnie zespoły zgłaszają się co Ciebie ze swoimi ofertami?

Prawdę mówiąc bywa różnie, jeśli chodzi o Morfinę to zespół sam poprosił mnie o  to abym z nimi pracował. Zaś z Gosią Andrzejewicz była to całkiem inna sytuacja, w tym przypadku sam zgłosiłem się do niej z chęcią nawiązania współpracy. Myślę, że fakt czy samemu zgłosimy się do artysty czy odwrotnie nie ma znaczenia, ważne jest aby muzyka, którą tworzy dana osoba była nam bliska, co w zupełności pomoże nam w pracy.

 

Załóżmy, że mam swój zespół i chciałabym nawiązać z Tobą współpracę promocyjną. Zgodziłbyś się na taki układ? Czym kierujesz się w wyborze osób, z którymi będziesz współpracował? Posiadasz  jakieś szczególne kryterium?

Przede wszystkim chciałbym poznać Twoje podejście do tego co chcesz osiągnąć. Chciałbym poznać Twoje wymagania i cele jakie sobie postawiłaś, oraz musiałbym dokładniej zapoznać się z Twoją muzyką – czy byłbym w stanie podołać temu zadaniu.

 

Z którym artystą pracuje/pracowało Ci się najlepiej i dlaczego?

Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że najlepiej współpracuje mi się z Gosią, mamy świetny kontakt. Zawsze gdy pojawi się nowy pomysł wspólnie go analizujemy.

 

Czy istnieje taki artysta/artystka/zespół, z którym chciałbyś nawiązać współpracę? Jeśli tak, mógłbyś nam zdradzić, kto to jest?

Moim marzeniem jest aby nawiązać współpracę z Demi Lovato. Lubię ją za muzykę, charakter jak i podejście do świata czy życia. Jest bardzo fajną wokalistką.

 

Czy jest teraz coś, czego mogłabym Ci życzyć?

Z pewnością możesz mi życzyć powodzenia w dalszej działalności oraz postawionych przeze mnie celach i przede wszystkim zdrowia, które jest potrzebne aby wszystko się udało.

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB