Friday, 23/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Lara Fabian w TAURON Arenie Kraków

Lara Fabian w TAURON Arenie Kraków

Lara Fabian, jedna z najbardziej utalentowanych belgijskich piosenkarek, znana między innymi z wyjątkowego głosu – sopranu obejmującego trzy oktawy, wystąpi w TAURON Arenie Kraków 8 lutego 2017 r.

 

Zniewalający głos

Lara Fabian urodziła się w 1970 r. w Brukseli. Już w dzieciństwie wiedziała, że chce śpiewać. W wieku ośmiu lat zaczęła naukę w The Royal Conservatory of Brussels, gdzie uczyła się przez 10 lat. To tam dzięki lekcjom śpiewu klasycznego rozwinął się jej zniewalający głos. W wieku 14 lat miała już za sobą kilka występów i parę samodzielnie napisanych piosenek. Nie ograniczała się jednak tylko do muzyki klasycznej. Jako wykonawców, których twórczość ją inspiruje wymienia Barbarę Streisand i zespół Queen.

W 1988 r. artystka reprezentowała Luxemburg podczas konkursu piosenki Eurowizji, gdzie zajęła czwarte miejsce śpiewając piosenkę „Croire (Trust)”. Płyta z tym utworem została sprzedana w nakładzie pół miliona egzemplarzy.

 

20 milionów płyt

W 1990 r. Lara Fabian przeniosła się do Montrealu, gdzie założyła własną wytwórnię płytową i wspólnie z wieloletnim przyjacielem Rickiem Allisonem pracowała nad pierwszym albumem, który sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Kolejny longplay „Carpe Diem” rozszedł się w nakładzie 800 tys. egzemplarzy, a album „Pure” już w dwóch milionach egzemplarzy. Tym samym Lara Fabian dołączyła do grona najlepszych wykonawców francuskojęzycznych, sprzedając sześć milionów płyt w ciągu niespełna dwóch lat.

W 2000 r. ukazał się jej pierwszy anglojęzyczny album „Lara Fabian”, zawierający piękne uczuciowe piosenki napisane przez samą artystkę. W ten sposób piosenkarka utwierdza swoją wielką międzynarodową pozycję – chociaż sama nie lubi gdy nazywa się ją gwiazdą. Wydaje kolejne osiem płyt, a także cztery albumy z koncertów na żywo. W sumie sprzedano 20 milionów jej płyt na całym świecie.

Na swoich koncertach artystka śpiewa z pasją i wprowadza niezwykle intymną atmosferę. Jej występy są pełne elegancji i wdzięku. Ma się wrażenie, że piosenkarka nawiązuje więź z każdą osobą wśród publiczności pozostającej całkowicie pod urokiem jej osobowości i wyjątkowego głosu. Z łatwością łączy różne style muzyczne od ballad do popowych piosenek, co w pełni daje szansę poznania wszechstronnych możliwości jej unikalnego wokalu.

 

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia, które 8 lutego 2017 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, jest JVS Group (www.jvsgroup.cz).

Oprócz Krakowa artystka odwiedzi także Wrocław i Warszawę.

Bilety na koncert są dostępne na portalu: www.eventim.pl. Bilety, które zostały zakupione na majowe koncerty zachowują swoją ważność na nowe terminy.

Termin: 8 lutego 2017 roku godzina 20:00
Zagra: Lara Fabian
Miejsce: Tauron Arena Kraków

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB