Friday, 23/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Nowy materiał COMY będzie wzorowany na muzyce Rammsteina?

Nowy materiał COMY będzie wzorowany na muzyce Rammsteina?

Niedawno członkowie grupy COMA zrobili sobie krótką przerwę od pracy nad swoim nowym krążkiem „2005 YU55” i pojawili się na koncercie Rammsteina organizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Adam Marszałkowski, perkusista łódzkiego zespołu, nie ukrywał, że muzyka Niemców od zawsze bardzo mu się podobała. Czy te brzmienia przełożył na brzmienie nowej COMY? Czy COMA może być jak Rammstein? O tym, jak powstawała płyta oraz czego możemy się spodziewać opowiedział wraz z frontmanem grupy – Piotrem Roguckim.

 

Po pięciu latach od premiery ostatniego materiału COMY już niebawem ukaże się ich najnowszy eksperymentalny album koncepcyjny zatytułowany „2005 YU55”. Jak przyznają, będzie to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, krążek w historii COMY.

 

„Niewątpliwie jest to dla nas bardzo ważny materiał i chcielibyśmy żeby nasza publiczność, nasi słuchacze, wspierali nas w tej interesującej drodze.” – mówił Piotr Rogucki.

 

Wideo – COMA o płycie

https://we.tl/VNZtHVNgcI

 

„2005 YU55” to materiał wyjątkowo obszerny. Płyta składać będzie się z szesnastu części, które zamkną się w około 80 minutach muzyki. Będzie to historia kryzysowych momentów życia Adama Polaka – głównego bohatera opowieści. Jak przyznają członkowie zespołu, praca nad tym wydawnictwem była wielkim wyzwaniem i wyglądała nieco inaczej niż dotychczas.

 

„Do tej pory zespół COMA tworzył zupełnie inaczej. Było to dla nas straszne wyzwanie i może dlatego zabrało nam tyle czasu. […] Musieliśmy przenieść punkt ciężkości na tekst i zilustrować go muzyką.” – mówił Adam Marszałkowski.

 

Wideo – COMA o pracy nad płytą

https://we.tl/abL939POso

 

I w końcu, czy na nowym krążku doszukamy się dźwięków podobnych do niemieckiego „Du Hast” czy „Ich Will”? A może COMA przygotuje dla fanów „wybuchowe” widowisko koncertowe wzorem Tilla Lindemmana i spółki? Piotr Rogucki zdecydowanie odpowiada: „To nie nasza stylistyka…”

 

Wideo – COMA o stylistyce Rammsteina

https://we.tl/UouXZDgrXx

 

Jak więc będzie brzmieć szesnaście nowych utworów COMY? Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na oficjalną premierę płyty, która odbędzie się 7 października.

 

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB