Tuesday, 20/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Patrycja Kamola muzycznie podziękowała mieszkańcom Zielonej Góry

Patrycja Kamola muzycznie podziękowała mieszkańcom Zielonej Góry

Tak dużej frekwencji na koncercie dyplomowym nie spodziewali nawet sami organizatorzy tego muzycznego wydarzenia. W poniedziałkowy wieczór, na scenie Piwnicy Artystycznej KAWON w Zielonej Górze, zaprezentowała się studentka III roku wokalistyki jazzowej, na kierunku Jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego, wychowanka dr hab. Bogumiły Tarasiewicz, stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wokalistka jazzowa – Patrycja Kamola.

 

 

Swoim występem w Piwnicy Artystycznej KAWON chciałabym podziękować moim wykładowcom, oraz wszystkim tym, którzy przez ostatnie trzy lata wspierali mnie w mojej edukacji i działalności artystycznej –  mówiła  Patrycja Kamola. Będąc założycielką i liderką formacji jazzowej – Patrycja Kamola Project pragnę zaprezentować na koncercie popularne standardy jazzowe we własnych aranżacjach oraz kompozycje własne pochodzące z mojej autorskiej płyty pod tytułem „ Czekając na miłość” – dodała wokalistka.

 

Tego wieczoru na scenie towarzyszyła jej elita muzyków jazzowych młodego pokolenia: Łukasz Kłos (trąbka), Wojciech Pruszyński (piano), Janusz Lewandowski (kontrabas) oraz Jarek Marszałek (perkusja). Jako gość specjalny z zespołem wystąpił jeden z najlepszych polskich gitarzystów bluesowych  – Jacek J.J. Jaguś

 

 

Na koncercie czuło się bardzo ciepłą i rodzinną atmosferę dzięki wspaniałej komunikacji zespołu z publicznością głównie za sprawą Patrycji – podkreślało po koncercie wielu wielbicieli tego gatunku muzyki.  Sama wokalistka jest niewątpliwie „nadzieją polskiego jazzu” wprowadzającą w ten styl niepowtarzalne klimaty łączące jazz, funky i soul. Jej interpretacje poszczególnych utworów stanowią fuzję niezwykłej dyscypliny i poczucia wolności każdej frazy. Ta debiutująca na polskiej scenie jazzowej, przed trzema laty, młoda wokalistka, zamiast oczywistych i wielokrotnie powielanych schematów przez cały koncert poszukiwała swoistych dialogów z całym zespołem wypełnionych energetycznymi emocjami. Duże brawa i uznanie publiczności odebrali również organizatorzy koncertu dyplomowego z Instytutu Muzyki, Uniwersytetu Zielonogórskiego na czele z dr hab. Bogumiłą Tarasiewicz, którzy łamiąc stereotyp o kameralności koncertów dyplomowych, tym razem wyszli z ofertą artystyczną do szerokiej publiczności i obecnym na koncercie zaserwowali prawdziwą ucztę muzyczną połączoną z charyzmatycznym głosem wokalistki – Patrycji Kamola.

 

 

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB