Tuesday, 20/2/2018 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Patrycja Kamola zaśpiewała „Polskie złote przeboje”.

Patrycja Kamola zaśpiewała „Polskie złote przeboje”.

Największe polskie przeboje w niezwykłym wykonaniu uznanej wokalistki jazzowej – Patrycji Kamola, tegorocznej stypendystki Ministra Nauki, rozbrzmiewały w ostatnią sobotę w Lwóweckim Ośrodku Kultury w Lwówku Śląskim.

 

 

Głównym założeniem tego spektaklu muzycznego było przypomnienie szerokiemu gronu słuchaczy znanych kompozycji polskiej sceny rozrywkowej XX wieku. W wykonaniu artystki – Patrycji Kamola wraz z towarzyszącym jej zespołem instrumentalnym znalazły się przeboje znanych polskich artystów jazzowych oraz kompozycje własne artystki z jej solowej płyty „Czekając na miłość”. Inspiracją dla Patrycji Kamola, do powstania tego projektu muzycznego stała się twórczość znakomitych polskich poetów.

 

 

Niezwykła skala głosu, swoboda i perfekcja intonacji oraz oryginalna technika wokalna, a także doskonała sekcja rytmiczna towarzysząca artystce, pozwoliły Patrycji Kamola zyskać opinię artystki oryginalnej i kreatywnej. Dzięki temu w ostatnim czasie staje się ona jedną z najpopularniejszych i najoryginalniejszych postaci polskiego jazzu występującą między innymi z takimi sławami polskiej  i światowej muzyki jak: Mike Russell – amerykański gitarzysta, wokalista, kompozytor  i zdobywca Statuetki Grammy, Jennifer Batten – gitarzystka, grającą między innymi z Michaelem Jacksonem, Jacek J.J Jaguś – pięciokrotny zdobywca tytułu najlepszego gitarzysty w Polsce. 

 

 

Projekt muzyczny „Polskie złote przeboje” przeznaczony jest dla każdego słuchacza, który w polskiej muzyce rozrywkowej XX wieku dostrzega szczególną ekspresję gatunku pop połączoną z niezwykłymi umiejętnościami wokalnymi oraz jazzową interpretacją poszczególnych utworów wykonywanych przez solistkę. Na koncercie w LOKu Patrycja Kamola po raz kolejny udowodniła, że firmowany przez nią tzw. „jazz z ludzką twarzą” może nie tylko się podobać, ale też wzbudzać wiele pozytywnych emocji, czego dowodem były gromkie brawa dla całego zespołu i zapowiedź ponownego zaproszenia artystki na scenę klubową w Lwówku Śląskim.

 

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB