Friday, 15/12/2017 UTC+1
Biznes Music
Biznes Music

Piąta edycja Sceny Tańca Studio

Piąta edycja Sceny Tańca Studio

W dniach 8 – 10 stycznia 2016 odbędzie się piąta odsłona projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio i Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program styczniowego spotkania z tańcem w ramach Sceny Tańca Studio jest inspirowany postem i karnawałem, z jednej strony – zabawą, z drugiej – skupieniem i namysłem nad przemijaniem.

 

Nowy rok to nie tylko czas przełomu, ale i czas powrotu, powtarzania kolejnych obietnic, błędów, zachowań. Kumulujemy doświadczenia, dodajemy do nich nowe, a mimo to powracamy do starych nawyków.  RE//akumulacja Ramony Nagabczyńskiej inspirowana słynną Akumulacją amerykańskiej choreografki pokolenia twórców tańca postmodern Trishy Brown, jest właśnie takim dodawaniem – zaczynamy jak w nowym roku od jednego kroku, od jednego poruszenia nadgarstkiem… W 2016 roku będziemy prezentować tych samych artystów w różnych ich utworach, czasami zupełnie kontrastowych, czasami kontynuujących ich twórcze poszukiwania. Ramona Nagabczyńska pokaże także spektakl inspirowany twórczością Tadeusza Kantora, a szczególnie koncepcją ur-materii. W swoim solo pURe podejmuje temat  naturalności ciała.

 

Nowy rok urozmaici  program STS najnowszym spektaklem  Bałtyckiego Teatru Tańca – Fedrą Izadory Weiss, która dzielić będzie scenę z inną pracą tej choreografki, zatytułowaną Śmierć  i dziewczyna. Spektakle przyniosą gorące namiętności i namysł nad przemijaniem w typowej dla artystki dynamicznej formie ruchowej. Namysł nad tym ,co spotka każdego z nas podejmuje także Renata Piotrowska w swojej interpretacji średniowiecznego motywu „tańca śmierci” – niepozbawionym humoru filozoficzno-anatomicznym moralitecie Śmierć. Ćwiczenia i wariacje.

 

Dzieci wraz z artystami Wrocławskiego Teatru Pantomimy będą mogły wejść tym razem w magiczny świat przygód Calineczki. Widowisko Mikrokosmos jest tak różnorodne wizualnie i atrakcyjne, że i dorośli z duszą dziecka będą mogli znaleźć przyjemność w jego obejrzeniu. A tym, którzy chcieliby się poruszać w karnawałowych rytmach proponujemy warsztaty z tańca jazzowego, które poprowadzą Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak, dyrektorzy Kieleckiego Teatru Tańca.

 

PROGRAM

PIĄTEK 8 stycznia 2016
godz. 18:00, Duża Scena
Kielecki Teatr Tańca, ok. 80’
Stymulacja ciała chor. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, 30’
Tak to my chor. Mateusz Pietrzak, 11’
JAZZ DANCE Back and Forth, ok.35’

godz. 20.00, Malarnia
Ramona Nagabczyńska
pURe , 35’

 

SOBOTA 9 stycznia 2016
godz. 12.00-15.00, Modelatornia
Warsztaty: prowadzenie: Elżbieta Szlufik-Pańtak i Grzegorz Pańtak
Cały ten jazz [warsztaty]
godz. 17:00: Duża Scena
Wrocławski Teatr Pantomimy
Mikrokosmos na motywach Calineczki Hansa Christiana Andersena, 65’

godz. 18.30, Malarnia
Ramona Nagabczyńska
RE//akumulacja , 45’

 

NIEDZIELA 10 stycznia 2016
godz. 19:00, Duża Scena
Bałtycki Teatr Tańca
Śmierć i dziewczyna, 20’
Fedra, 30’

godz. 21.00, Malarnia
Renata Piotrowska-Auffret
Śmierć. Ćwiczenia i wariacje , 55’

 

BILETY
Karnet jednodniowy – 25 zł
Bilet na jeden spektakl – 20 zł

Zdjęcie profilowe Agata-BM
O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie będzie widoczny. Wymagane pola są oznaczone *

CAPTCHA

*

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do newslettera! Dzięki temu już nie przeoczysz nowości.

Polub nas na FB